Almanya Mavi Kart, Fırsat Kart ve Aile Birleşimi Vize Danışmanlığı

Tüm öğrencilerimiz, yeminli tercüme ve danışmanlık hizmetlerini alanında deneyimli uzman danışmanlarımızdan en hızlı şekilde ve Net-Dil güvencesiyle almaktadır. Niteliğinize uygun danışmanlık hizmetlerimiz aşağıda listelenmiştir.

1- Mavi Kart (Fakülte mezunu yüksek nitelikli profesyoneller)

2- İş Arama Vizesi (Fırsat Kart) – Gerekli nitelikleri sağlayan tüm adaylar başvurabilir.

3- Uzun dönem dil okulu ve üniversite eğitim vizeleri (bu vize türleri oturuma dönebilmektedir).

4- Çalışma vizeleri (İşi hazır olanlar veya işverenlerle irtibat kurulanlar).

5- Evlilik yapacaklar için Aile Birleşimi vize hazırlığı

Yukarıdaki tüm vize türlerinde adayın tüm işlemleri tek merkezden yapılmaktadır.

Almanca Yeminli Tercüme hizmeti alan tüm kursiyerlerimize Aile birleşimi vize danışmanlığı ve iş aramak için Fırsat Kart vize danışmanlığı ücretsiz verilmekte ve dosyaları hazırlanmaktadır. 

Dil Şartı: Aile birleşimi vizesinde A1 seviye sertifika gerekirken diğer vize türlerinde minimum A2 seviye sertifika istenmektedir.

Fırsat Kart (Genişletilmiş iş arama vizesi) Nedir?

Fırsat Kart denkliği olan veya diplomaları denkliğe uygun olmayan meslek sahiplerinin Almanyada çalışmasına fırsat tanıyan bir vize türüdür.

Fırsat Kart İçin Hangi Kriterler İstenmektedir?

1- Dil yeterliliği. En az A2 düzeyinde Almanca sertifikanız varsa 1 puan, B1 düzeyinde 2 puan ve B2 düzeyinde ise 3 puan alacaksınız. C1 seviye belgeli İngilizce yeterlilik de ek olarak 1 puan getirmektedir.

2- Mesleki denklik için başvuru yapanlar ve en azından kısmi denklik alma hakkına sahip olanlara 4 puan verilecek.

3- Resmi yeterliliğiz yani mesleğiniz az bulunan meslekler kategorisinde ise 1 puan alacaksınız.

4- İş Tecrübesi: Resmi yeterliliğinizle ilgili önceki mesleki deneyiminiz için de puan alacaksınız. Son beş yıl içinde en az iki yıllık yeterlilik sonrası mesleki deneyime sahip olduğunuzu kanıtlarsanız 2 puan verilecektir. Son yedi yıl içinde en az beş yıllık mesleki deneyiminiz varsa 3 puan alacaksınız.

5- Yaş Durumu: 35 yaşından gün almamış olanlara 2 puan, 35-40 yaş arası olan başvuru sahiplerine 1 puan verilecektir.

6- Almanyada son 5 yıl içinde en az 6 ay kesintisiz (okul eğitimi, dil eğitimi alarak) kaldıysanız 1 puan alacaksınız.

7- Eşiniz veya partneriniz da sizinle birlikte gelecekse ve partnerinizin durumu da fırsat kart almaya uygunsa size de ekstra 1 puan verilecektir.

8- Almanyada geçimini sağlayacağınızı gösteren bir blokeli hesap veya Almanyadan birisinin size garantör olup garantörlük belgesi almanız gerekmektedir.

Bu kriterler ile toplamda 6 puanı tamamlayan adaylar fırsat kart alma hakkını elde edecektir. Bu kriterler içinde Almanca yeterlilik (min. A2 seviye) ve meslek denkliği en önemli kriterler olmaktadır.

 

Dil Eğitimi Almanyada Alınabilir Mi?

Türkiyede A2 seviye Almanca yeterlilik yapan nitelikli bir aday 6 aylık iş arama vizesi kapsamında Almanyada dil okuluna devam edebilir ve kısa çalışma izninden yararlanabilir. Bu süre içinde aday bir iş sözleşmesi yaparsa vizesi direk çalışma ve oturum iznine dönmektedir.

Almanya’da Çalışmak

Almanya’da yeni göç yasası ve mavi kart kapsamında başvuru yapıp çalışmak isteyenler için hem danışmanlık hem de Almanca yetkinlik kursları verilmektedir. Bir mesleği veya diploması olup, iş tecrübesine ve orta seviye Almanca yeterliliğe sahip olanlar iş arama ve çalışma vizesi alabilmektedir.

Yeni Açılacak Gruplar ve Özel Dersler

Yeni açılacak kurslarımız için isterseniz grup isterseniz de özel vip kurslarına katılabilir ve sınavlara verimli bir şekilde hazırlanabilirsiniz.

Geleceğinizi ve Kariyerinizi Şimdi Planlayın!

NET-DİL Yabancı dil kurları ile İngilizce ve Almancayı en iyi eğitmenler ile öğrenin ve kariyerinize yeni bir yön çizin. İngilizce ve Almanca için hızlı ve kesin çözüm!

Yeni açılacak gruplarımıza şimdi katılmak için bize telefon veya whatsapp hattımızdan iletişim bilgilerinizi yollayabilirsiniz.

(Kurumumuz saat 14:00’de açılmaktadır.)

Telefon: 0 324 999 80 60  / Whatsapp Business: 90 545 711 19 45

E-posta adresimiz: info@netdilkurslari.com