Almanya Fırsat Kartı (Chancenkarte) vizesi, Almanya’nın kalifiye iş gücü eksikliğini gidermek amacıyla uygulamaya koyduğu bir puan bazlı göçmenlik sistemidir. Bu vize, nitelikli işçilerin Almanya’da iş aramaları ve istihdam edilme şanslarını artırmak için tasarlanmıştır. Fırsat Kartı vizesi almak isteyen adaylar, belirli kriterlere göre puanlanır ve yeterli puanı topladıklarında vize almaya hak kazanırlar. İşte bu sistemin nasıl çalıştığına dair temel bilgiler:

Fırsat Kartı Puanlama Sistemi

 1. Eğitim Durumu:
  • Üniversite veya yükseköğrenim mezunu olmak.
  • Almanya’da tanınan bir mesleki eğitim sertifikasına sahip olmak.
 2. Mesleki Deneyim:
  • İlgili alanda en az birkaç yıllık iş deneyimi.
 3. Dil Yeterliliği:
  • Almanca veya İngilizce dilinde yeterlilik. Dil seviyeleri genellikle CEFR (Avrupa Dil Portföyü) standartlarına göre değerlendirilir (A1, A2, B1, B2, C1, C2).
 4. Yaş:
  • Genç adaylar genellikle daha fazla puan alır.
 5. Almanya ile Bağlantılar:
  • Almanya’da daha önce bulunmuş olmak, Almanya’da eğitim görmüş veya çalışmış olmak.
 6. İş Teklifi:
  • Almanya’dan bir iş teklifi almak puanları olumlu etkiler.

Fırsat Kart İçin Hangi Kriterler İstenmektedir? Puan Hesaplama

1- Dil yeterliliği. En az A2 düzeyinde Almanca sertifikanız varsa 1 puan, B1 düzeyinde 2 puan ve B2 düzeyinde ise 3 puan alacaksınız. C1 seviye belgeli İngilizce yeterlilik de ek olarak 1 puan getirmektedir.

2- Mesleki denklik için başvuru yapanlar ve en azından kısmi denklik alma hakkına sahip olanlara 4 puan verilecek.

3- Resmi yeterliliğiz yani mesleğiniz az bulunan meslekler kategorisinde ise 1 puan alacaksınız.

4- İş Tecrübesi: Resmi yeterliliğinizle ilgili önceki mesleki deneyiminiz için de puan alacaksınız. Son beş yıl içinde en az iki yıllık yeterlilik sonrası mesleki deneyime sahip olduğunuzu kanıtlarsanız 2 puan verilecektir. Son yedi yıl içinde en az beş yıllık mesleki deneyiminiz varsa 3 puan alacaksınız.

5- Yaş Durumu: 35 yaşından gün almamış olanlara 2 puan, 35-40 yaş arası olan başvuru sahiplerine 1 puan verilecektir.

6- Almanyada son 5 yıl içinde en az 6 ay kesintisiz (okul eğitimi, dil eğitimi alarak) kaldıysanız 1 puan alacaksınız.

7- Eşiniz veya partneriniz da sizinle birlikte gelecekse ve partnerinizin durumu da fırsat kart almaya uygunsa size de ekstra 1 puan verilecektir.

8- Almanyada geçimini sağlayacağınızı gösteren bir blokeli hesap veya Almanyadan birisinin size garantör olup garantörlük belgesi almanız gerekmektedir.

Bu kriterler ile toplamda 6 puanı tamamlayan adaylar fırsat kart alma hakkını elde edecektir. Bu kriterler içinde Almanca yeterlilik (min. A2 seviye) ve meslek denkliği en önemli kriterler olmaktadır.

Alman, Avusturya ve İsviçre konsolosluklarının resmi olarak kabul ettiği ÖSD sertifika sınavına Mersin NET-DİL’de girebilirsiniz. Türkiye’nin ilk resmi ve yetkili ÖSD sınav merkezi olan Adana – KÖKDİL tarafından sınavlarımız Mersin’de yapılacak olup sınava katılmak isteyen tüm kurum öğrencileri kayıtlarını öğrenci işlerine yaptırabilirler.

Tüm öğrencilere başarılar dileriz..

Sınav Takvimi İçin Tıklayın

Mersin’de A1 seviyeden B2 seviyeye kusursuz eğitim veren belki tek eğitim kurumu Net-Dil sağlık çalışanlarına Almancayı öğretmekle kalmıyor istedikleri başarı sertifikalarını da almalarını sağlıyor.

Mersinde sağlık çalışanları ve hemşirelere yönelik Almanca kurs gruplarımız başarıyla devam etmekte ve yeni kayıtlar alınmaktadır. Kurslarımız Goethe Enstitu, ÖSD ve Telc kurumlarının sınav müfredatına göre verilmekte olup öğrencimiz hangi sınava girerse girsin istediği puanı alabilmektedir.

Derslerimiz etkileşimli bir şekilde işlenir ve öğrenci aynı anda dinleme – konuşma – yazma – okuma becerilerini arttırmaya başlar.

Sağlık çalışanlarına ayrıca uzman ekibimizle danışmanlık hizmetleri de verilmekte olup mesleki denklik, iş başvuru dosyaları hazırlanmakta ve adaylar vize alıp çalışabilecek duruma getirilmektedir.

Siz de Almanca kursu almayı düşünüyorsanız kendi grubunuzu getirerek almancayı kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Mersin’de Almanca kursları içinde kalite ve tecrübesini kanıtlamış olan NET-DİL Yabancı Dil kursları tüm bölgenin en iyi ve kurumsal Almanca kursu olma hedefiyle günden güne büyümektedir.

Almanca aile birleşimi sınavında tek seferde başarılı olacaksınız!

Aile birleşimi ve çalışma vizesi başvurularında Alman konsoloslukları adaylardan Almanca sertifika istemekte ve konsoloslukta da kısa bir mülakat yapmaktadırlar. Öğretmenlerimiz tüm öğrencilerimizi sınavlara ve mülakata en iyi şekilde hazırlamakta ve maksimum başarı oranı elde etmektedir.

Yeni başlayacak kurs takvimi ve planını incelemek için buraya tıklayın

Kursun Adı: Almanca A1 (Aile birleşimi adayları da bu seviyeyi almak zorunda)

Kurs Süresi: 48 ders saati / 2 ay / haftada 3 gün / haftada toplam 9 ders saati

Kurs Saati: Gündüz ve Akşam grupları şeklinde saatler ayarlanır.

Kurs Gereksinimleri: Öğrencinin not defteri olması yeterlidir. Gerekli eğitim materyali tarafımızdan öğrencilere verilmektedir.

İLETİŞİM VE KAYIT:  0 324 999 80 60

Tüm kursiyerlerimize belirli aralıklarla deneme sınavları yapılacak ve öğrenci sınava hazır hale gelecektir.

Şimdi yeni gruplara katılmak için bizi arayın

Tel: 0 324 999 80 60

Web Site: netdilkurslari.com

Aile birleşimi yapacak veya almanyada çalışmayı düşünen adayların en temel seviye olan A1 seviye almanca yeterliliği mutlaka yapmaları ve gerekli sınavlardan başarılı olmaları gerekiyor. Net-Dil olarak biz en iyi eğitmenlerle öğrencinin seviyesine uygun şekilde online – uzaktan kurslarımızı vermekteyiz. Almanca kursumuz kurlar halinde verilmektedir. A1 seviye kurumuz ortalama 48-54 ders saati (her bir ders saati 40’ar dakikadır) olarak verilir ve kurs içerisinde bol bol sınav hazırlık çalışmaları yapılarak öğrencinin ÖSD veya Goethe Enstitü sınavlarında başarılı olması sağlanır.

GARANTİ ALMANCA A1 AİLE BİRLEŞİM KURSU

Almanca kursumuz online olarak çok verimli bir şekilde işlenmekte öğrenciler pandemi koşullarında sağlıklarını riske atmadan evlerinden rahatça derslerini alabilmektedir. Almanca kurslarımızı siz de online – uzaktan almak isterseniz hemen bizimle iletişime geçerek kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Yeni başlayacak kurs takvimi ve planı aşağıdaki gibidir:

Kursun Adı: Almanca A1 (Aile birleşimi adayları da bu seviyeyi almak zorunda)

Kurs Süresi: 48 saat / ortalama 1.5 – 2 ay / haftada 3 gün / haftada toplam 9 ders saati

Kurs takvimi için buraya tıklayın

Kurs Gereksinimleri: İnternet ve bilgisayar (telefondan da bağlanabilirsiniz fakat paylaşılan dökümanları okumakta zorlanabilirsiniz)

İLETİŞİM VE KAYIT:  0 324 999 80 60

Tüm kursiyerlerimize eğitim müfredatı – konular pdf formatında verilecektir. Kurs boyunca da eğitmenler düzenli ek ders notları paylaşacaktır.

 

Nokta Yeminli Tercüme Ofisi

NET-DİL olarak Mersin’de Almanca – Türkçe dillerinde yeminli tercüme hizmeti vermekteyiz. Alanında uzman ve yetkin olan yeminli tercümanlarımız sizin hukuki ve genel tüm belgelerinizi en doğru şekilde istenilen dile çevirmektedir. Tüm çeviriler sahibine teslim edilmeden önce ikinci bir tercüman tarafından kontrol edilir ve sonra ilgili kurum ve kişilere verilir.

NET-DİL / NOKTA YEMİNLİ TERCÜME HİZMETLERİ

 • Özel şirket sözleşme ve hukuk yazışma çevirileri,
 • Yurtdışı emeklilik işlemlerinin yazışma ve çevirileri,
 • Yurtdışı evlilik işlemleri ve çevirileri,
 • Yurtdışı konsolosluk ve mahkeme yazışmaları ve çevirileri,
 • Yurtdışı eğitim ve kayıt yazışmaları
 • Eğitim ve özgeçmiş çevirileri

Tel: 0 324 999 80 60

E-posta: bilgi@noktanetakademi.com

Almanya mavi kart ve yeni nitelikli göç yasası ile nitelikli işgücü alacağını 1 mart 2020’de kanun ile tüm dünyaya duyurmuştu. Salgın ile sağlık alanı çalışanları bu dönemde ilk sıraya yerleşti. Alman hükümeti sağlık alanı içerisinde özellikle fakülte mezunu hemşireleri direk istihdam edeceğini belirtti. Buna göre fakülte mezunu olup ve almanca B2 seviyesinde yeterliliği olan adayların tüm istihdam süreçleri planlandı. Devamını Oku

NET-DİL Yabancı Dil Kursları ve Yurtdışı eğitim olarak Mersin’de yabancı dil eğitimi alanında en yeni metodları uygulayarak İngilizce ve Almanca dillerinin kalıcı olarak öğrenilmesini sağlamaktadır. Teorik ve pratik eğitimin etkin bir şekilde kullanıldığı kurs programlarımızda öğrencilerimiz aldıkları yabancı dil eğitimine yabancı eğitmenler eşliğinde sürekli maruz kaldıkları için hızlı bir şekilde konuşmaya başlamakta ve İngilizceyi hızlı ve kalıcı bir şekilde öğrenebilmektedirler.

Kendi anadilimizi nasıl gramer ile öğrenmediysek İngilizceyi de Speaking Time grupları ile konuşarak kalıcı ve hızlı bir şekilde öğrenebilmektesiniz. Yabancı dil eğitiminde klasik yöntemlerin artık çok geçerli olmadığı günümüzde kayıt olduğunuz ilk andan itibaren önce konuşma ağırlıklı bir program uygulanmakta ve sizin dili daha kolay ve hızlı öğrenmeniz hedeflenmektedir.

NET-DİL Kids – Çocuklar İçin İngilizce Yaz kurs programı kayıtlarımız başlamıştır. 

 

Almanya Aile birleşimi ve çalışma amaçlı Almanca öğrenmek ve ÖSD sınavlarını kazanmak isteyen adayların tercih ettiği kurum olarak tüm gruplarımız başarılı bir şekilde sınavlardan yüksek puan almaktadırlar.

AİLE BİRLEŞİMİ SINAVINI ŞİMDİ GEÇİN!

NET-DİL yabancı dil kursları Almancayı en yetkin alanında uzman eğitmenler ile sizlere en iyi ve en uygun şartlarda öğretmektedir.

Almanca A1 Aile Birleşimi Kursu Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

Almanya bir sanayi devleti olduğu için türkiyeden her yıl binlerce iş göçü ve aile birleşimi ile göç almaktadır. Bu nedenle vize almak isteyen tüm adaylar vize türlerine göre almanca öğrenmek ve bunu ÖSD sınav merkezlerinde sertifikalandırmak durumundadır. NET – DİL Yabancı Dil kursları sizi almanya sürecinize en iyi şekilde hazırlamakta ve istediğiniz sonucu almanızı sağlamaktadır.

Şimdi yeni gruplara katılmak için bizi arayın

Tel: 0 324 999 80 60

Web Site: netdilkurslari.com

Mersin’de vip Almanca ve İngilizce kursu almak isteyenler için hızlı ve kesin çözüm sunan tek kurum. İngilizce sınavlarında istediğiniz dereceleri alın ve ingilizceyi etkin ve akıcı bir şekilde konuşun. Toefl ve Ielts sınavları için bu sınavlarda derece yapmış eğitmenlerden kurs alarak başarılı olacaksınız.

Almanca a1, a2, b1 ve b2 seviye kurslarımız ile Goethe Enstitü sınavlarında hedeflediğiniz puanları alabileceksiniz. Almanya yeni göç yasası kapsamında başvuru yapacak nitelikli meslek sahiplerinden almanca yeterlilik sertifikası istemektedir. Net-Dil Almanca kursları sizleri yeterli kabul derecesine hızlı bir şekilde getirecek ve almancayı öğrenmiş olacaksınız.