Almanya Mavi Kart, İş Arama, Dil okulu, Çalışma Vizeleri, Mesleki Denklik İşlemleri

Danışmanlık hizmetleri kapsamında yeminli tercümanlık hizmeti alan tüm öğrencilerimize danışmanlıkla ilgili ihtiyaçları olan bilgileri ücretsiz paylaşıyoruz ve işlemlerini kendileri kolayca yapabiliyorlar. Kendi yeminli tercümanlarımız ile öğrencilerimizin belgelerini en doğru şekilde Almancaya çeviriyoruz. Bu sayede kursiyerlerimiz dosyalarını sorunsuz bir şekilde konsolosluğa ve denklik kurumlarına teslim etmektedir.

Ücretsiz Danışmanlık Kapsamında Neler Var?

1- Öğrencimiz olarak istediğiniz vizeyi alabilmek için istenen şartlar nelerdir bunları öğreneceksiniz.

2- Mesleki denklik nedir? Hangi kuruma yapılır? Nasıl bir dosya hazırlayacaksınız? Bu bilgileri bizden ücretsiz öğrenip başvurunuzu kendiniz yapabiliyorsunuz.

3- Hazırlayacağınız dosyalarınız için Almanca yeminli tercüme ve noter işlemleri için isterseniz ücretli destek veriyoruz.

Kimler Almanya’da Çalışabilir?

Almanya 1 Mart 2020 de tüm dünyadan nitelikli iş gücünü kendi ülkesine getirecek yeni göç yasasını çıkardı ve tüm dünyaya duyurdu. Bu yasaya göre nitelikli bir adayın aşağıdaki kriterlere sahip olması gerekiyor.

1- Bir mesleği olan (bir alanda uzman veya usta olmak)

2- Bu mesleğe ait bir diplomaya sahip olmak (Okulda ders görme şartı ile 3308 nolu kanuna göre verilmiş olan ustalık ve kalfalık belgeleri kabul ediliyor. MYK belgesi denklik için kabul edilmez.) (Meslek lisesi, fakülte ve önlisans diplomaları geçerlidir)

3- Mesleğine ait iş tecrübesine sahip olmak (ssk kayıtlı 1-3 yıl min. iş tecrübesi)

4- Orta seviye Almanca (B1-B2) yeterliliğe sahip olmak (sağlık alanı çalışanları için bu koşul B2 seviyedir ve seviyeler ÖSD, TELC veya Goethe Enstitü sertifikalı olmalıdır)

*IT ve Yazılım alanı çalışanları için özel istisnalar bulunmaktadır.

Yeni göç yasasının en temel şartlarından biri Almanca yeterlilik ve fakülte diploması olmayanlar için mesleki denklik alınmasıdır. Yukarıdaki şartlara sahipseniz hem iş arama vizesi hem de çalışma vizesi alma hakkınız bulunuyor.

Almanya ve Türkiyede görev yapan ekibimiz Almanyada çalışma ve vize konularında size baştan sona en iyi hizmeti vermektedir.

*Fakülte mezunu olmayan adayların mesleki denklik işlemleri de yapılacaktır.

*Sağlık alanı çalışanları fakülte mezunu olsalar dahi mesleki denklik yaptırmak ve B2 seviye Almanca yeterlilik almak zorundadır. (B1 seviye ile de kısmi denklik ve vize alınabiliyor).

*Mühendislik alanı mezunları iyi bir ingilizce ile de başvuru yapabilir ve iş arama vizesi kapsamında dil eğitimlerini (A2 seviye sertifika Türkiyede alınmak koşulu ile) Almanyada alabilir.

DETAYLI BİLGİ İÇİN ve RANDEVU ALMAK İÇİN WHATSAAP HATTIMIZDAN İRTİBATA GEÇEBİLİRSİNİZ

E-posta adresimiz: info@netdilkurslari.com

Dil Eğitimi Almanyada Alınabilir Mi?

Türkiyede A2 seviye Almanca yeterlilik yapan nitelikli bir aday 6 aylık iş arama vizesi kapsamında Almanyada dil okuluna devam edebilir ve kısa çalışma izninden yararlanabilir. Bu süre içinde aday bir iş sözleşmesi yaparsa vizesi direk çalışma ve oturum iznine dönmektedir.

Almanya’da Çalışmak

Almanya’da yeni göç yasası ve mavi kart kapsamında başvuru yapıp çalışmak isteyenler için hem danışmanlık hem de Almanca yetkinlik kursları verilmektedir. Bir mesleği veya diploması olup, iş tecrübesine ve orta seviye Almanca yeterliliğe sahip olanlar iş arama ve çalışma vizesi alabilmektedir.

Yeni Açılacak Gruplar ve Özel Dersler

Yeni açılacak kurslarımız için isterseniz grup isterseniz de özel vip kurslarına katılabilir ve sınavlara verimli bir şekilde hazırlanabilirsiniz.

Geleceğinizi ve Kariyerinizi Şimdi Planlayın!

NET-DİL Yabancı dil kurları ile İngilizce ve Almancayı en iyi eğitmenler ile öğrenin ve kariyerinize yeni bir yön çizin. İngilizce ve Almanca için hızlı ve kesin çözüm!

Yeni açılacak gruplarımıza şimdi katılmak için bize telefon veya whatsapp hattımızdan iletişim bilgilerinizi yollayabilirsiniz.

Telefon: 0 324 999 80 60  / Whatsapp Business: 90 545 711 19 45

E-posta adresimiz: info@netdilkurslari.com